Update cookies preferences BRaK Festival
SK
EN
Brak festival

PROGRAM

REGISTRÁCIA

Registrácia

Milí vydavatelia, milé vydavateľky, predajcovia, predajkyne knižných výrobkov,
s radosťou Vás pozývame na jedenásty ročník predajnej výstavy kníh počas Bratislavského knižného festivalu BRaK 2024. Nižšie nájdete odkaz na prihlasovací formulár.

Aj tento rok pre Vás pripravujeme zaujímavý program plný literatúry, koncertov a divadla. 

Festival sa uskutoční v termíne od 31. mája do 2. júna 2024, tentoraz v centre mesta, predaj bude prebiehať na Františkánskom námestí. 

Predaj bude opäť prebiehať počas všetkých troch dní festivalu. Rozširujeme akurát čas predaja, v piatok bude od 12:00 do 20:00, v sobotu od 10:00 do 20:00 a v nedeľu od 10:00 do 17:00.

Odstupňovaná je tiež výška poplatku na prihlásenie. 

EARLY BIRDS / prihlásenie do 31. marca:

150 eur za jeden stôl 

prihlásenie od 31. marca do 15. apríla

180 eur za jeden stôl

Súčasťou poplatku sú tradične aj 2 voľné vstupy na všetky festivalové koncerty a sprievodné podujatia. Prosíme Vás, aby ste si zabezpečili všetky potrebné náležitosti ohľadom legálneho predaja.

Keďže chceme zabezpečiť pohodlie počas predaja a priestor ponúka obmedzené možnosti, vyplnenie prihlášky neznamená automaticky aj registráciu. Tú by sme Vám potvrdili do konca apríla.  

Ďakujeme Vám vopred za pochopenie,

Odkaz na prihlášku:

https://forms.gle/t786LQPdQ68AhiLd8

O FESTIVALE

BRaK - Bratislavský knižný festival
est. 2013

BRaK – Bratislavský knižný festival vznikol v roku 2013 s cieľom vytvoriť priestor najmä pre malých, nezávislých knižných tvorcov a ich diela a jeho súčasťou je od začiatku tzn. predajná výstava kníh z malých a stredných vydavateľstiev. Ambíciou festivalu je podávať hodnoverný obraz o dianí v knižnom priestore, s dôrazom na tú časť vydavateľskej produkcie, ktorej východiskom nie sú výhradne nároky a očakávania spotrebiteľského trhu. V centre jeho pozornosti stojí záujem o aktuálne podoby, premeny a funkcie knižného média. BRaK je v rovnakej miere festivalom spisovateľov, vydavateľov, prekladateľov, knižných grafikov, ilustrátorov, typografov a ďalších profesií spojených s knižnou tvorbou.

Medzinárodný knižný festival BRaK prepája knižnú kultúru s inými oblasťami umenia a každý rok prináša v rámci festivalu multižánrový program, ktorý sa skladá z diskusných panelov, autorských stretnutí, prednášok, tvorivých dielní, filmových a divadelných produkcií, performance a koncertov. BRaK poukazuje na pestrosť slovenského vydavateľského prostredia, podnecuje inovatívne knižné projekty a medzinárodné spolupráce, napomáha rozvoju kultúrnej infraštruktúry a zvyšuje citlivosť na kvalitu knižnej produkcie. Vo vzťahu k slovenskej kultúrnej verejnosti plní festival zároveň úlohu najväčšej medzinárodnej prehliadky literatúry a knižného umenia, postavenej na princípe originality a jedinečnosti. Medzinárodný rozmer podujatia je zároveň predpokladom intenzívnej tvorivej a informačnej výmeny medzi domácimi a zahraničnými účastníkmi.

Pod svojou hlavičkou vykonáva BRAK od roku 2015 neperiodickú publikačnú činnosť, spojenú s hlavnou festivalovou agendou: propagovať súčasnú knižnú kultúru spoločne cez jej literárne, vizuálne a materiálne kvality. 

www.brak.sk

Kontakty

dramaturgia festivalu a vydavateľstvo BRAK:
František Malík
malik@brakfestival.sk
00421 915 497 445

manažment festivalu, hlavná produkcia
Eva Ilievska

produkcia@brakfestival.sk

PR festivalu:
Soňa Uriková
pr@brakfestival.sk
 

Kontakt pre vydavateľstvá
Marek Hudec
kontakt@brakfestival.sk
00421 910 176 527

festivalový tím:
Zuzana Bujačková

bujackova@brak.sk

Veronika Kovacs

kovacs@brak.sk