SK
EN

V roku 2017 bola témou Bratislavského knižného festivalu BRaK Krajina za zrkadlom.

Festival sa konal v Divadle Aréna od 1. do 4. júna 2017, v programe vystúpili Alberto Manguel
Jean-Michel Guenassia, Birgit Weyhe, Jacek Hugo-Bader, Lubomyr Melnyk, Michal Ajvaz, Weronika Murek, Daniel Majling, Imre Bartók, Agon orchestra a ďalší.

Predajnej výstavy kníh sa zúčastnili tri desiatky malých vydavateľov s tisíckami kníh.

PROGRAM

ŠTVRTOK 1. júna

20.00
Lubomyr Melnyk (CND)

20.00
Lubomyr Melnyk (CND)

PIATOK 2. júna

17.00
Vernisáž festivalových výstav: Alžběta Skálová (CZ), Palo Čejka (SK) a ilustrátori z ASIL-u (SK)

17.00
Vernisáž festivalových výstav: Alžběta Skálová (CZ), Palo Čejka (SK) a ilustrátori z ASIL-u (SK)

18.00
Slávnostné otvorenie festivalu

18.00
Slávnostné otvorenie festivalu

19.00
Jean-Michel Guenassia (FR)

19.00
Jean-Michel Guenassia (FR)

21.00
Fuga / Lesní zvěř (CZ) / Drumtyatr (UA)

21.00
Fuga / Lesní zvěř (CZ) / Drumtyatr (UA)

SOBOTA 3. júna

10.00
BRaKfast: Maurizio Quarello (IT)

10.00
BRaKfast: Maurizio Quarello (IT)

11.00
Ako sa robí kniha: Monika Kompaníková (SK), Martina Stašíková (SK), Ján Gregor (SK)

11.00
Ako sa robí kniha: Monika Kompaníková (SK), Martina Stašíková (SK), Ján Gregor (SK)

12.00
Anna Król & Paulina Wilk (PL)

12.00
Anna Król & Paulina Wilk (PL)

13.00
Ján Kralovič (SK)

13.00
Ján Kralovič (SK)

14.00
Tlučte hrbaté! Ondřej Škrabal (CZ), Ondřej Buddeus (CZ) a Olga Pek (CZ)

14.00
Tlučte hrbaté! Ondřej Škrabal (CZ), Ondřej Buddeus (CZ) a Olga Pek (CZ)

15.00
Weronika Murek (PL) / Imre Bartók (HU) / Peter Balko (SK)

15.00
Weronika Murek (PL) / Imre Bartók (HU) / Peter Balko (SK)

16.00
Jacek Hugo-Bader (PL)

16.00
Jacek Hugo-Bader (PL)

17.30
Babylonská knižnica: Michal Ajvaz (CZ), Miroslav Marcelli (SK), Dušan Barok (SK)

17.30
Babylonská knižnica: Michal Ajvaz (CZ), Miroslav Marcelli (SK), Dušan Barok (SK)

19.00
Alberto Manguel (RA)

19.00
Alberto Manguel (RA)

21.00
Agon Orchestra: Typornamento

21.00
Agon Orchestra: Typornamento

NEDEĽA 4. júna

10.00
BRaKfast: Géraldine Alibeu (FR)

10.00
BRaKfast: Géraldine Alibeu (FR)

11.00
Samuel Čarnoký (SK)

11.00
Samuel Čarnoký (SK)

12.00
Dušan Barok (SK)

12.00
Dušan Barok (SK)

13.00
Birgit Weyhe (D)

13.00
Birgit Weyhe (D)

14.00
Svein Størksen (S)

14.00
Svein Størksen (S)

15.00
Daniel Majling

15.00
Daniel Majling

SOBOTA 3. júna

Workshop

11.00
Maurizio Quarello

11.00
Maurizio Quarello

Workshop

12.30
Anna Pleštilová

12.30
Anna Pleštilová

Workshop

14.00
Slavomíra Ondrušová, Ivana Šáteková, Natália Jarembáková

14.00
Slavomíra Ondrušová, Ivana Šáteková, Natália Jarembáková

Workshop

15.30
Marine Schneider

15.30
Marine Schneider

NEDEĽA 4. Júna

11.00
Géraldine Alibeu

11.00
Géraldine Alibeu

12.30
Adam Wójcicki

12.30
Adam Wójcicki

14.00
Art Studio Agrafka: Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv

14.00
Art Studio Agrafka: Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv

FOTOGALÉRIA BRaK 2017

Autori fotografií: Mišenka, Katarína Bell