Update cookies preferences BRaK Festival | Bibliodiverzita – PartneriBibliodiversity - Partners
SK
EN
Iceland-Liechtenstein-Norway-Grants

Partneri

Solum Bokvennen
Solum Bokvennen je jedným z najväčších nórskych nezávislých vydavateľstiev, ktoré v roku 2005 založil Gunnar Rebnord Totland. Vydavateľstvo má okrem jediného nórskeho literárneho mesačníka BLA rozsiahly vydavateľský profil s približne 100 novými titulmi ročne. Vydavateľské oblasti zahŕňajú prekladovú beletriu a literatúru faktu, nórsku beletriu a literatúru faktu, publikácie z oblasti filozofie, prekladovú a nórsku literatúru pre deti a mládež, učebnice v sámčine a menšinových jazykoch, ako aj knihy pre vyššie stredné školy, vysoké školy a univerzity. Okrem toho vyvíjajú digitálne vzdelávacie nástroje.

Kontakt: Gunnar R. Totland

e-mail: gunnar@solumbokvennen.no

Adresa: Postboks 6794 St. Olavs plass, 0130 Oslo, Nórsko

webstránka: https://www.solumbokvennen.no/

 

KPTL
Občianske združenie KPTL vzniklo v roku 2018 s poslaním kritickej reflexie spoločnosti. Jeho hlavnou činnosťou je vydávanie kultúrno-spoločensky angažovaného mesačníka Kapitál. Poskytuje kritickú žurnalistiku v oblasti spoločenských vied a umenia. Kladie dôraz na témy menšín, životného prostredia, súčasného umenia a sociálnej spravodlivosti. Odborná reflexia pochádza od autorov z domáceho i zahraničného prostredia. Texty časopisu sú vo forme esejí, kritiky, rozhovorov, recenzií a úvah. KPTL organizuje aj kultúrne podujatia Kapitalks, ktoré nadväzujú na aktuálnu tému čísla. Prebiehajú formou diskusií, prednášok či vystúpení. Medzi ďalšie aktivity združenia patrí vydávanie kníh a tvorba podcastov.

Kontakt: Tomáš Hučko

e-mail: tomas.hucko@kapital-noviny.sk

Adresa: Štefánikova 16, 811 03 Bratislava

webstránka: https://kapital-noviny.sk/

Projekt "Bibliodiverzita – podpora malých nezávislých vydavateľstiev" získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a v sume 158 116 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 27 903 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Grantov EHP na Slovensku, navštívte stránku www.eeagrants.sk.

1
2