SK
EN

PROGRAMME

THURSDAY 28.5.

17:00
Čau o piatej • Robo Roth číta esej Ivana Štrpku (Kníhkupectvo KK Bagala, Laurinská 19)

17:00
Čau o piatej • Robo Roth číta esej Ivana Štrpku (Kníhkupectvo KK Bagala, Laurinská 19)

18:00
Literárny klub: Dunaj~Brouk~Herito – (KC Dunaj)

18:00
Literárny klub: Dunaj~Brouk~Herito – (KC Dunaj)

Viktor Debnár predstavuje dielo O Bohuslava Brouka, enfant terrible českolovenskej avantgardy + prezentácia publikácie Herito. Hostia: šéfredaktor štvrťročníka Herito Łukasz Galusek a spoluautor publikácie Michał Wiśniewski.

FRIDAY 29.5.

18.00 - 20.00
Bondy v Bratislave (sála)

18.00 - 20.00
Bondy v Bratislave (sála)

diskusia o Egonovi Bondym s výtvarníkom Lacom Terenom, spisovateľom Michalom Hvoreckým a Martinom Machovcom, teoretikom československého undergroundu a zostavovateľom Bondyho súborného básnického diela. Moderuje Fedor Blaščák.

17.00 - 18.00
Otvorenie festivalu a vernisáž výstav (galéria)

17.00 - 18.00
Otvorenie festivalu a vernisáž výstav (galéria)

To je Praha (podľa rovnomennej knihy Olgy Černej a Michaely Kukovičovej), Nevydané - nevídané (výber z tvorby členov ASIL - u: Asociácie ilustrátorov) a 30 g / m² (stručné dejiny bratislavského samizdatu).

19.00 - 20.30
Premietanie filmu Evangelium podle Brabence (kino Film Europe)

19.00 - 20.30
Premietanie filmu Evangelium podle Brabence (kino Film Europe)

21.00 - 23.00
The Plastic People of the Universe (A4 - nultý priestor)

21.00 - 23.00
The Plastic People of the Universe (A4 - nultý priestor)

SATURDAY 30.5.

10.00 - 11.00
BR(e)aKfast: Eva Turnová

10.00 - 11.00
BR(e)aKfast: Eva Turnová

11.00 - 12.30
Diskusia Dejiny československého komiksu, hostia: Tomáš Prokůpek, Pavel Kořínek, Martin Foret a Michal Jareš.

11.00 - 12.30
Diskusia Dejiny československého komiksu, hostia: Tomáš Prokůpek, Pavel Kořínek, Martin Foret a Michal Jareš.

12.30 - 14.00
Rozhovor Moc slov a slová moci: Chenjerai Hove, moderuje Dobrota Pucherová.

12.30 - 14.00
Rozhovor Moc slov a slová moci: Chenjerai Hove, moderuje Dobrota Pucherová.

14.00 - 15.00
JAK písať o slobode - Stretnutie s mladými maďarskými autormi z organizácie JAK - A József Attila Kör

14.00 - 15.00
JAK písať o slobode - Stretnutie s mladými maďarskými autormi z organizácie JAK - A József Attila Kör

15.00 - 16.00
Rudo – predstavenie komiksu s autorom komiksu Danielom Majlingom a hercami Danielom Fischerom a Danielom Žulčákom.

15.00 - 16.00
Rudo – predstavenie komiksu s autorom komiksu Danielom Majlingom a hercami Danielom Fischerom a Danielom Žulčákom.

16.00 - 17.00
Rozhovor Vstaň a bež: Peter Repka, moderuje Ján Púček.

16.00 - 17.00
Rozhovor Vstaň a bež: Peter Repka, moderuje Ján Púček.

18.30 - 20.00
Večer na tému: exil a samizdat – Diskusia s hosťami Patrikom Ouředníkom, Olegom Pastierom a Martinom M. Šimečkom, moderuje publicista Michal Havran.

18.30 - 20.00
Večer na tému: exil a samizdat – Diskusia s hosťami Patrikom Ouředníkom, Olegom Pastierom a Martinom M. Šimečkom, moderuje publicista Michal Havran.

17.00 - 18.30
Rozhovor Lexikón intímnych miest: Jurij Andruchovyč, moderuje Patrik Oriešek.

17.00 - 18.30
Rozhovor Lexikón intímnych miest: Jurij Andruchovyč, moderuje Patrik Oriešek.

Galéria

10.00 - 12.00
Zošitová knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

10.00 - 12.00
Zošitová knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

Galéria

12.00 - 14.00
Trepotavá knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

12.00 - 14.00
Trepotavá knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

Galéria

14.00 - 16.00
Komiksová tvorba (Marek Menke)

14.00 - 16.00
Komiksová tvorba (Marek Menke)

Galéria

16.00 - 18.00
Molitanové ilustrácie (Bystrík Vančo)

16.00 - 18.00
Molitanové ilustrácie (Bystrík Vančo)

Galéria

18.00 - 20.00
Monotýpia (Veronika Klímová & Marek Cina)

18.00 - 20.00
Monotýpia (Veronika Klímová & Marek Cina)

Galéria

19.00 - 20.30
Premietanie Leviathan (kino Film Europe)

19.00 - 20.30
Premietanie Leviathan (kino Film Europe)

Galéria

21.00 - 23.59
Performance All Machine - Kinga Tóth / Skrytý půvab byrokracie / Karbido & Jurij Andruchovyč (Fuga)

21.00 - 23.59
Performance All Machine - Kinga Tóth / Skrytý půvab byrokracie / Karbido & Jurij Andruchovyč (Fuga)

SUNDAY 31.5.

10. 00 - 11.00
BR(e)aKfast: Martin Pecina

10. 00 - 11.00
BR(e)aKfast: Martin Pecina

11.00 - 12.30
Europeana: stručné dejiny 20. storočia

11.00 - 12.30
Europeana: stručné dejiny 20. storočia

12.30 - 14.00
Diskusia Do nášho mesta prichádza vojna s autormi Romana Romanyšyn a Andrij Lesiv, ilustrátorkou Terezou Horváthovou a psychologičkou Hanou Ševčíkovou, Diskusiu vedie Andrea Makýšová – Volárová.

12.30 - 14.00
Diskusia Do nášho mesta prichádza vojna s autormi Romana Romanyšyn a Andrij Lesiv, ilustrátorkou Terezou Horváthovou a psychologičkou Hanou Ševčíkovou, Diskusiu vedie Andrea Makýšová – Volárová.

14.00 - 15.00
Tajná kniha hnusačín: Samo Trnka

14.00 - 15.00
Tajná kniha hnusačín: Samo Trnka

15.00 - 17.00
Divadelné predstavenie: Deň detí na BRaK - u: To je... svet! (Pocta Miroslavovi Šaškovi)

15.00 - 17.00
Divadelné predstavenie: Deň detí na BRaK - u: To je... svet! (Pocta Miroslavovi Šaškovi)

Galéria

10.00 - 14.00
Linoryt (Palo Čejka & Tomáš Klepoch)

10.00 - 14.00
Linoryt (Palo Čejka & Tomáš Klepoch)

Galéria

10.00 - 12.00
Motýliková knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

10.00 - 12.00
Motýliková knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

Galéria

12.00 - 14.00
Vrecková knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

12.00 - 14.00
Vrecková knižná väzba (Vladimíra Šturmová & Ján Hybner, UMPRUM)

Galéria

16.00 - 17.00
Interaktívne predstavenie o Ľudovítovi Štúrovi: Som Štúr, Ľudovít Štúr (Equiteatro)

16.00 - 17.00
Interaktívne predstavenie o Ľudovítovi Štúrovi: Som Štúr, Ľudovít Štúr (Equiteatro)

Galéria

19.00 - 20.30
Premietanie Crulic - cesta na onen svet (kino Film Europe)

19.00 - 20.30
Premietanie Crulic - cesta na onen svet (kino Film Europe)

PHOTO GALLERY OF BRaK 2015

Photos by: Mišenka, Eva Benková