SK
EN

PROGRAMME

EXHIBITIONS

exhibition

11. - 13. 09. 2020 / 17:00
Mitríková & Demjanovič: Silné hrdinky a silní hrdinovia v Dobšinského rozprávkach

11. - 13. 09. 2020 / 17:00
Mitríková & Demjanovič: Silné hrdinky a silní hrdinovia v Dobšinského rozprávkach

exhibition

11. - 13. 09 / 17:00
Martina Matlovičová - Mačky letia do Kanady

11. - 13. 09 / 17:00
Martina Matlovičová - Mačky letia do Kanady

exhibition

11. — 13. 09. 2020 / 17:00
Suvenir _ contemporary art & craft

11. — 13. 09. 2020 / 17:00
Suvenir _ contemporary art & craft

FRIDAY 11.9

Opening of the festival

17:00
Škola nie je zajac, knižka nie líška

17:00
Škola nie je zajac, knižka nie líška

discussion

18:00
Dedina- Dom- Pec 2020

18:00
Dedina- Dom- Pec 2020

concert

20:00
SUTARI (PL)

20:00
SUTARI (PL)

DJ Set

21:00
DJ Flying horse

21:00
DJ Flying horse

concert

21:00
Nina Pixel - ANCESTRAL ARCHEOLOGY

21:00
Nina Pixel - ANCESTRAL ARCHEOLOGY

SATURDAY 12.9

10:00 - 19:00
Predajná výstava vydavateľstiev

10:00 - 19:00
Predajná výstava vydavateľstiev

theatre for childten

11:00
Nové divadlo - Kocúr v čižmách

11:00
Nové divadlo - Kocúr v čižmách

discussion

13:00
Sprievodca redakciou kníh

13:00
Sprievodca redakciou kníh

discussion

13:00
Bartók – Slovenské ľudové piesne

13:00
Bartók – Slovenské ľudové piesne

workshop

13:00
Zborovňa Pop-up workshop Marek Cina: Postav dom

13:00
Zborovňa Pop-up workshop Marek Cina: Postav dom

discussion

14:00
Medziriadky: Viktorie Hanišová, Magdaléna Martišková

14:00
Medziriadky: Viktorie Hanišová, Magdaléna Martišková

letterpress workshop

14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze

14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze

concert

14:00
Béla Bartók – Slovenské spevy / Slávka Horváthová a Mucha Quartet

14:00
Béla Bartók – Slovenské spevy / Slávka Horváthová a Mucha Quartet

discussion

15:00
Kapitalks: Playstation - Svet snov (diskusia s autorom)

15:00
Kapitalks: Playstation - Svet snov (diskusia s autorom)

presentation

15:00
Útočisko horolezcov

15:00
Útočisko horolezcov

presentation

15:30
2x vydavateľské príbehy - Bylo nebylo (CZ), Centrála (PL,UK)

15:30
2x vydavateľské príbehy - Bylo nebylo (CZ), Centrála (PL,UK)

children's program, workshop and screening

15:30
Tresky plesky: Sopka

15:30
Tresky plesky: Sopka

Workshop

15:30
Prístupy k redakčnej práci v premenách času

15:30
Prístupy k redakčnej práci v premenách času

discussion

16:00
„Hej Nedory, Kiliáne Nedory, ty stvůro, kterou miluju“

16:00
„Hej Nedory, Kiliáne Nedory, ty stvůro, kterou miluju“

workshop

16:30
Workshop Vytvor si svojho 2D Kompánka z edicie Orava

16:30
Workshop Vytvor si svojho 2D Kompánka z edicie Orava

theatre

16:30
Folklore not war

16:30
Folklore not war

discussion

17:00
Mariusz Szczygieł (PL) – súčasná poľská reportáž

17:00
Mariusz Szczygieł (PL) – súčasná poľská reportáž

music

18:00
Džumelec

18:00
Džumelec

discussion

19:00
Timur Vermes (DE) – ostrá politická satira

19:00
Timur Vermes (DE) – ostrá politická satira

concert

20:00
Roman Radkovič Collective

20:00
Roman Radkovič Collective

SUNDAY 13.9

10:00 - 17:00
Predajná výstava vydavateľstiev

10:00 - 17:00
Predajná výstava vydavateľstiev

children's program

10:00
Detské scénické čítanie z knihy Jaroslavy Blažkovej Mačky letia do Kanady

10:00
Detské scénické čítanie z knihy Jaroslavy Blažkovej Mačky letia do Kanady

theatre for children

11:00
Divadlo Spielraum Kollektiv: Papírrrr

11:00
Divadlo Spielraum Kollektiv: Papírrrr

children's program

12:00 a 15:00
Herňa Thé-a-Tér

12:00 a 15:00
Herňa Thé-a-Tér

discussion

12:00
Vráťte folklór ľuďom! / J. Feinberg, D. Moravčíková

12:00
Vráťte folklór ľuďom! / J. Feinberg, D. Moravčíková

discussion

13:00
Jan Urban (CZ), Andrej Bán

13:00
Jan Urban (CZ), Andrej Bán

workshop

13:00
Kundy crew

13:00
Kundy crew

discussion

14:00
Ľudové liečiteľstvo v Afrike a Podlasí / M.Vadas, A. Sabuchová

14:00
Ľudové liečiteľstvo v Afrike a Podlasí / M.Vadas, A. Sabuchová

leterpress woekshop

14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze

14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze

14:00
Alena Sabúchová, Marek Vadas

14:00
Alena Sabúchová, Marek Vadas

concert

14:00
Spectrum Quartett / I. Zeljenka, E. Suchoň, V. Šarišský

14:00
Spectrum Quartett / I. Zeljenka, E. Suchoň, V. Šarišský

discussion

15:00
Czech this comics/ Tomáš Motal (CZ), Marek Rubec (CZ), Eva Ondová (SK)

15:00
Czech this comics/ Tomáš Motal (CZ), Marek Rubec (CZ), Eva Ondová (SK)

discussion

17:00
György Dragomán, Anna Szabó T. – autorské stretnutie

17:00
György Dragomán, Anna Szabó T. – autorské stretnutie

PHOTO GALLERY OF BRaK 2020

Photos by: Mišenka, Nina Pacherová